Jak zrobić żel parafinowy?

Podstawowym produktem, który potrzebny jest do wykonania świec żelowych, jest żel parafinowy. Wiele osób zastanawia się, czy można przygotować go w domowych warunkach. Czy możesz sam w domu zrobić żel parafinowy?

Niestety dla zwolenników metody DIY mamy złą wiadomość. Żel parafinowy jest produktem ubocznym, który powstaje podczas procesu rafinacji ropy naftowej. Z tego powodu nie jesteśmy w stanie wyprodukować go w domowych warunkach.

Żel parafinowy to substancja bezbarwna i bezwonna. Topi się w dość niskiej temperaturze — ok. 65-70°C. Z tego powodu jest to popularny materiał do przygotowywania w domowych warunkach zapachowych, ozdobnych i kolorowych świec. Świece wykonane na bazie oleju parafinowego nie tylko pięknie się prezentują, ale w dodatku palą się dłużej niż te wykonane z klasycznej parafiny. Instrukcję wykonania takich świeczek żelowych znaleźć można w naszym poradniku => https://www.dadum.pl/dla-rodzicow/jak-wykonac-swiece-zelowe/

Gdzie kupić żel parafinowy?

W naszym sklepie dostępny jest wielokolorowy żel parafinowy SENTOSPHERE, który można wykorzystać między innymi do wykonania przezroczystych, ozdobnych świec, do których można dodać barwniki, aromaty lub brokat. Żel jest łatwy w użyciu, przetestowany i w pełni bezpieczny do użytku przez dzieci.