Jak zrobić szminkę dla dziewczynek

Większość dziewczynek, na pewnym etapie dorastania, zaczyna interesować się kosmetykami. Zazwyczaj podbierają mamie rzeczy z kosmetyczki i nieudolnie malują się szminką i cieniami do powiek. Wąchają też perfumy, albo malują paznokcie. Dla dziewczynek to elementy świata, który dopiero poznają, ale są już jego częścią. Można zatem powoli zapoznawać je z tym, co kiedyś będzie dla nich dostępne na wyciągnięcie ręki. Wiele kosmetyków można wykonać w domu.

Dla dzieci jest to wspaniała zabawa i doświadczenie. Z kolei dorosłym daje to możliwość kontrolowania całego procesu „produkcji” i używanych składników. Szminkę dla dziewczynek bez problemu można wykonać w domu. Niezbędne składniki znajdziemy pod ręką, bądź kupimy w sklepie.

Co będzie potrzebne?

Do wykonania szminki potrzebne będą:

  • wosk pszczeli – 17 kulek
  • wosk carnauba – 5ml
  • olejek nabłyszczający – 10ml
  • aromat z barwnikiem
  • forma do sztyftów oraz mechanizm obrotowy

Wszystkie te elementy można dostać w internetowych drogeriach.

Jak zrobić szminkę?

W garnuszku topi się wosk i olejek nabłyszczający. Do rozpuszczonej masy dodaje się 50 kropli wybranego aromatu. Do odmierzania najlepiej wykorzystać pipetę. To wszystko przelewa się do formy (wystarczy na dwie). Po ostygnięciu wkłada się do lodówki na pół godziny. Kiedy już jest schłodzony, sztyft wyjmuje się z formy i wkłada do mechanizmu obrotowego.

Jak widać, samo wykonanie szminki dla dziewczynek nie wymaga specjalnych umiejętności i jest dość proste. Jedynie problematyczne może być zebranie wszystkich potrzebnych składników oraz foremek. Warto sięgnąć zatem po gotowy zestaw do wykonywania szminek i balsamów. Ten, który jest dostępny w naszym sklepie, zawiera przetestowane dermatologicznie składniki, bezpieczne dla dzieci. To również dobra propozycja na prezent dla dziewczynek od 7 roku życia.