Jak zrobić kwiaty z bibuły?

Kwiaty z bibuły to niedrogi i łatwy w wykonaniu pomysł na wiosenną dekorację domu. Zabawę we wspólne tworzenie tego typu ozdób można zaproponować również dziecku. Do stworzenia różnorodnych gatunków kwiatów potrzebna jest bibuła w wielu kolorach, łodygi do kwiatków (na przykład z drutu lub zwykłej wykałaczki), a także tubka z klejem. Niezbędne są również nożyczki. A więc do dzieła!

Krótka instrukcja

Po pierwsze z rolki z bibułą w wybranym kolorze odetnij pasek materiału. Najbardziej zbliżony do wyglądu prawdziwych kwiatów będzie taki o szerokości około pięciu centymetrów. Z jednej jego strony należy wyciąć wzór płatków. Od jego wyboru będzie zależał wygląd kwiatów. Możesz zdecydować się na trójkąty, wówczas uzyskasz tulipana albo postrzępić cały brzeg, aby otrzymać wygląd charakterystyczny dla hiacyntów. Oczywiście dobrze będą wyglądały również zaokrąglone płatki albo całkowicie fantazyjne.

Następnie pasek bibuły nawijaj i jednocześnie przyklejaj do łodyżki. Postaraj się to zrobić starannie, od tego zależeć będzie wytrzymałość ozdoby. Pozostałą jej część oklej bibułą w kolorze zielonym. Powstanie dekoracyjna łodyga oraz kielich kwiatu. Nie zapomnij również o wycięciu  listków i przyklejeniu ich również.

To w zasadzie wszystko – twoja wiosenna dekoracja jest już gotowa. W podobny sposób stworzysz słoneczniki, maki, chabry oraz wiele więcej kwiatów polnych i ogrodowych. Dla wzmocnienia naturalnego efektu, przy pomocy mazaka lub cienkopisu możesz w środku płatków narysować ciemniejsze punkty.

Tworzymy bibułkowy bukiet!

Jeżeli spodoba ci się tego typu samodzielne tworzenie kwiatów, możesz w kilka chwil wyczarować cały ich bukiet, który wstawisz do wazonu lub ozdobisz przy jego pomocy jakieś wybrane miejsce w domu.

Jeżeli chcesz zakupić zestaw do tworzenia prostych kwiatów z bibuły dla dzieci, ze wszystkimi elementami w składzie, znajdziesz go w sklepie Dadum.pl. To dobry pomysł na prezent dla dziecka powyżej ósmego roku życia, obdarzonego talentem artystycznym. W końcu samodzielne wykonanie kwiatów z bibuły z pewnością przyniesie mu satysfakcję.