Jak złożyć hulajnogę dla dzieci Puky R3 L?

Hulajnoga dla dzieci Puky R3 jest solidnym i bezpiecznym pojazdem, który sprawi dzieciom wiele frajdy. Sam montaż hulajnogi Puky jest intuicyjny i prosty. Rodzice z łatwością poskładają jej wszystkich elementów tak, by była przygotowana do jazdy. Poradzi sobie z tym nawet osoba, która nie ma zamiłowania do prac manualnych.

W zestawie, przygotowanym przez producenta, większość elementów jest już złożona. Do nas należy wykonanie ostatnich czynności.

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA

klucz imbusowy (do  przykręcenia kierownicy)

1 x hulajnoga  (z oddzieloną kierownicą)

instrukcja obsługi

karta gwarancyjna

Zapoznajemy się z instrukcją obsługi.

  1. Rozpoczynamy montaż W tym celu, za pomocą klucza imbusowego, skręcamy znajdującą się w opakowaniu obejmę kierownicy z obudową.
  2. Regulujemy wysokość kierownicy, dostosowując ją do wzrostu dziecka.
  3. Dokręcamy kierownicę imbusem, aby stabilnie trzymała się na ustalonej wysokości.
  4. Sprawdzamy działanie podnóżka (stopki) oraz hamulca.

 

Dodatkowe uwagi:

  • Jaka wysokość kierownicy jest najbardziej odpowiednia? Dłonie dziecka, położone na kierownicy, powinny znajdować się mniej więcej na wysokości pępka. Warto też poobserwować, czy dziecko porusza się swobodnie i czy jest stabilne podczas jazdy.
  • Przy hulajnodze zamontowana jest stopka, dzięki czemu dziecko w trakcie zabawy nie musi odkładać pojazdu na ziemię. Hulajnoga z tą podpórką jest stabilna, ale również dzięki jej wykorzystywaniu pojazd mniej się
  • Nie zapominajmy o przeszkoleniu dziecka z zakresu bezpiecznej jazdy. Podstawą jest nauczenie malucha w jaki sposób hamować. Wystarczy stanąć na łuk umieszczony nad tylnym kołem i zadanie wykonane.

Jak widać, złożenie hulajnogi i przygotowanie jej do jazdy nie jest trudne. Teraz tylko dajemy dziecku kask, sprawny pojazd i możemy iść na rodzinny spacer.