Instrumenty muzyczny dla dzieci od 18 go miesiąca

O tym, że muzyka ma ogromny wpływ na rozwój dziecka, nie trzeba raczej nikogo przekonywać. Kształtuje je na wielu polach i wspiera w różnorodnych procesach. Dzieci są naturalnie umuzykalnione, więc warto podążać za tym, co czują od urodzenia. Próbując gry na instrumentach oraz słuchając muzyki rozwijają zmysł słuchu oraz poczucie rytmu. Nie zapominajmy również o rozwoju mowy.

Słuchanie muzyki kształtuje również emocjonalność dziecka. Podobnie jak samodzielne próby grania na instrumentach, które są okazją do zmierzenia się z kolejnym wyzwaniem, koordynacją psychoruchową i próbą skoncentrowania uwagi na dźwiękach. Już 18 miesięczne maluchy potrafią skupić się na tego typu zabawie i czerpać z niej radość.

Podpowiadamy, z których grup instrumentów warto wybierać zabawki dla maluchów, które ukończyły 1,5 roku. W tym wieku dzieci chętnie słuchają dźwięków i zauważają między nimi różnice, więc wszelkie zabawki muzyczne sprawiają im ogromną radość. Jednocześnie to za wcześnie na realną naukę gry na instrumencie, to zatem również warto brać pod uwagę podczas zakupów.

Cymbałki

Dają szansę na intensywny rozwój koordynacji psychoruchowej. Dziecko zauważa, że w zależności od tego, gdzie uderzy, uzyska inny dźwięk. Nauczy się również uzyskiwać tony o różnej intensywności. Drewniana zabawki dają przyjemniejszy dla ucha, delikatniejszy efekt dźwiękowy.

https://www.dążymy.pl/janod-cymbalki-tatoo-red-xylo-roller.html

 

Nagrywanie – mikrofon

Odsłuchiwanie własnych nagrań to z pewnością ciekawe doświadczenie dla malucha. Jest to również pomocne w nauce mówienia i odtwarzania słyszanych sylab. Mikrofon można wykorzystać do wspólnej zabawy rodzica z dzieckiem.

https://www.dadum.pl/okideoke-mikrofon-karaoke-b-toys.html

 

Interaktywne

Tego typu zabawki na długo zajmują uwagę małych dzieci. Połączenie dźwięków ze światłem, barwami i fakturami angażuje wiele zmysłów. Oprócz niewątpliwej wartości edukacyjnej, zwróćmy uwagę na inną zaletę. Każdy rodzic chce czasem wypić spokojnie ciepłą kawę i przez moment odpocząć. Dziecko zajęte taką angażującą zabawką za pewnością na to pozwoli : )

https://www.dadum.pl/pianino-zwierzat-haba.html

https://www.dadum.pl/btoys-radio-dla-niemowlat-wee-jams-muzyka-i-swiatlo.html

https://www.dadum.pl/btoys-konsola-grajaca-dla-niemowlat-z-przyssawkami-whirly-pop.html

 

Grzechotki – marakasy

Marakasy to muzyczna wersja popularnej grzechotki. Wydaje milszy dla ucha dźwięk, a do tego wykonana jest z drewna, co z pewnością usatysfakcjonuje wszystkich zwolenników naturalnych zabawek. Taką grzechotkę warto zawsze mieć pod ręką, gdyż znakomicie angażuje uwagę malucha.

https:.dadum.pl/marakas-grzechotka-drewniana-rozowo-zolta-od-12mc-vilac-8008g.html

https://www.dadum.pl/marakas-motylek-djeco-dj06017.html

https://www.dadum.pl/marakas-pingwin-drewniany-vilac.html