Hulajnoga Micro, czyli prezent na lata, który się nie znudzi

Z prezentami dla dzieci jest tak, że albo trafiamy w dziesiątkę i zabawka długo cieszy dziecko, albo szybko trafia do pudła, albo do szafy i maluch w końcu z niej wyrasta. Dlatego szukając prezentów dla naszych pociech staramy się wybierać takie rzeczy, które przez długi czas będą dla nich atrakcyjne. Przy tym najbardziej stawiamy na te, które „rosną” razem z dziećmi. Właśnie z tego powodu nasze serca skradły hulajnogi Micro.

Dzieciaki uwielbiają hulajnogi, ponieważ bardzo szybko uczą się na nich poruszać, przez co stają się bardziej mobilne. Już roczne maluchy, korzystając z dołączonego siedziska, mogą korzystać z tego sprzętu na zasadzie jeździka. Plusem są dwa koła z przodu, które zapewniają stabilizację. Na czym polega rozwiązanie wspomnianego producenta?

Rośnie razem z dzieckiem

Ich najmniejsze modele dostosowane są do potrzeb dzieci w przedziale wiekowym 1 / 1,5 – 5. Dla tych najmłodszych jest dołączone siedzisko, które pozwala im jeździć na hulajnodze jak na jeździku. Po jakimś czasie z łatwością można je usunąć, a wtedy otrzymujemy hulajnogę, z której już korzysta się w klasyczny sposób. To właśnie rozwiązanie zgodne z ideą zabawek, które rosną razem z dzieckiem. Nie kupujemy zatem kolejnego sprzętu, tylko ten który mamy dostosowujemy do zmieniających się potrzeb maluchów. W ten sposób inwestując w nieco droższą hulajnogę, tak naprawdę oszczędzamy pieniądze.

Podobnie jest w przypadku większego modelu hulajnóg Micro, który dostosowany jest dla dzieci od 6 roku życia. Górna granica wiekowa nie jest podana, ale dopuszczalne obciążenie to 100kg i maksymalna długość drążka 94cm sprawia, że nawet nastolatki mogą korzystać z hulajnogi Micro Sprite. Zapewne też niejeden rodzic chętnie wybierze się na przejażdżkę korzystając ze sprzętu swojej pociechy ; )

W parku hulajnogi Mini Micro w różnych kolorach

Bezpieczna i… wytrzymała

Tym, co zwykle budzi wątpliwości w przypadku zabawek kupowanych na długie lata, jest ich trwałość. Inwestując w coś, co ma służyć tak długo, musimy wiedzieć, że po kilku sezonach nadal będzie zdatne do użytku. Co do sprzętu Micro można mieć pewność, że tak będzie. Aluminiowa rama i wytrzymałe koła z poliuretanu są godne polecenia. A podest jest sztywny, pokryty antypoślizgową powłoką, więc mamy pewność, że stopa dziecka nie ześlizgnie się podczas jazdy. Dodajmy, że producent – Micro Mobilty – jest ze Szwajcarii. Mamy zatem pewność, że hulajnogi są wykonane z dbałością o najmniejsze szczegóły. Nie bez powodu mówi się o słynnej szwajcarskiej precyzji.

Czy opłaca się kupić hulajnogę Micro? Policzmy.

Biorąc pod uwagę jakość i lata, przez które dzieciaki mogą używać swoją hulajnogę, ich cena zdaje się nie być wygórowana. Na pierwszy rzut oka, wydatek rzędu 300-400 zł na zabawkę dla dziecka może wydawać się przesadzony. Jeżeli jednak policzymy, że z hulajnogi dziecko korzystać będzie nawet 6 lat, to wychodzi nam 50 – 70 zł rocznie. Nie jest to dużo, patrząc na to, jak często dzieci korzystają z zabawki. Prezent w postaci wytrzymałej, dobrej jakości hulajnogi, jest inwestycją na lata. Przy tym mamy pewność, że maluch nie rzuci jej w kąt po chwili, ponieważ w dzieciach potrzeba ruchu i mobilności jest stała. Dlatego następnym razem, kupując kolejną zabawkę, warto zastanowić się, jak długo ona posłuży i jaką będzie miała wartość dodaną.