Hulajnogą do szkoły

Hulajnoga to środek lokomocji znany już od lat. Od dawna jest rozrywką dla dzieci, ale także coraz większej rzeszy dorosłych. Nic nie wskazuje na to, by jej popularność miała się zmniejszyć. Dodatkowo hulajnoga to także idealny środek transportu w drodze do szkoły lub przedszkola.

Na hulajnodze po wiedzę

Jeszcze do niedawna najpopularniejsze były jej modele wykonane z aluminium, na dwóch kółkach. Obecnie dużym zainteresowaniem cieszą się hulajnogi z odpornego tworzywa sztucznego, na trzech kółkach, przeznaczone dla nieco młodszych dzieci. Tego typu produkty są wręcz dystrybuowane na zachodzie Europy w seriach szkolnych, a wiele placówek, także przedszkoli, przed wejściem zainstalowało odpowiednią „stację dokującą”, do pozostawienia swojego pojazdu. Jeżeli chcesz dowiedzieć się nieco więcej o rodzajach hulajnóg i sposobach ich doboru, zajrzyj tu: https://www.dadum.pl/dla-rodzicow/ruch-to-zdrowie/hulajnoga/. W wielu szkołach również w Polsce, jazda na hulajnogach jest dopuszczalna. Przemieszczenie się do szkoły lub do przedszkola na hulajnodze jest szybkie, plecy są krócej narażone na dźwiganie ciężkich plecaków, a do tego sprawia radość nawet największym malkontentom. Przekonaj się, że twoje spóźnialskie dziecko dzięki temu pojazdowi zawsze pojawi się w szkole przed pierwszym dzwonkiem.

Wygoda i bezpieczeństwo

Hulajnogi w wersji szkolnej mają wiele zalet, nawet nad popularnymi rowerami. Są one lekkie i nieduże, a do tego można je złożyć, przez co sprzęt zmieści się w szkolnej szafce lub szatni. Można kupić do nich części zamienne, przez co starczają na długo, a także dodatkowo spersonalizować. Dokupić do nich trzeba kask, ochraniacze lub specjalną torbę. Hulajnogi umożliwiają wykonywanie różnych ewolucji, co czyni je pożądanymi w oczach starszych dzieci. Jak tłumaczą przedstawiciele uznanych marek produkujących ten sprzęt, wyprawa do położonego niedaleko sklepu lub na plac zabaw na rowerze, sprawia kilka trudności. Natomiast z hulajnogą można udać się nawet do kawiarni.

Obecnie produkcją hulajnóg zajmują się również ekskluzywne firmy, a ich wygląd, jakość wykonania i praktyczność sprawiają, że to modny gadżet. Jeżeli przekonałeś się, że jazda na hulajnodze do szkoły to bardzo dobry pomysł, szeroki wybór tych produktów znajdziesz tu: https://www.dadum.pl/hulajnogi.

Źródło: theguardian.com.