Haba: historia marki

HABA, twórca dla dzieci lubiących zabawę.

Haba jest firmą, która zajmuje się wyrobami z drewna. Mając na uwadze najwyższą jakość produktów, celebruje swoje zabawki dla najmłodszych i starszych dzieci, swoje gry oraz meble. Uważana się za „kompletnego dostawcę” artykułów dla dzieci. W związku z tym firma rozszerza swój asortyment i zajmuje się produkcją wyrobów nie tylko z drewna, stosując przy tym takie same kryteria jakości. Haba oferuje również biżuterię, porcelanę oraz artykuły tekstylne.

Rodzina Habermaaß

Uruchomienie firmy w pustej fabryce i z niewielką ilością kapitału, na dodatek w 1938 r., było niezwykle śmiałym przedsięwzięciem w tamtych niepewnych czasach. Jednak Anton Engel i Eugen Habermaaß podęli to wyzwanie. W miejscowości Bad Rodach założyli firmę Anton Engel, „zakład wytwórczy misternie polerowanych produktów z drewna”.

W 1940 r. Eugen Habermaaß staje sam na czele firmy. Tylko dzięki jego niezłomnej woli firma może przetrwać cały okres II wojny światowej. Kiedy umiera w 1955 r. jego żona, matka czworga dzieci, postanawia przejąć stery firmy. Dzięki swojej determinacji i wsparciu ze strony pracowników, w latach 50. udaje jej się dokonać własnego cudu gospodarczego.

Po odbyciu praktyki stolarskiej oraz ukończeniu studiów w Państwowej Szkole Inżynierów, w 1961 r. Klaus Habermaaß, syn Eugena, zaczyna stawiać pierwsze kroki w firmie. Obecnie Klaus Habermaaß sprawuje funkcję dyrektora generalnego grupy przedsiębiorstw. Zarządza nimi, kierując się zawsze niezawodną intuicją, niezłomną wolą oraz ogromnym poczuciem odpowiedzialności
Obecnie firma Haba jest w pełni rozkwitu. Jedną z naszych największych zasług jest tworzenie oraz utrzymywanie miejsc pracy w regionie, który jest ekonomicznie stosunkowo mniej uprzywilejowany.

Filozofia

Dzieci stanowią centralny punkt filozofii firmy Haba.

Chcemy, by nasz klient był zadowolony, dlatego tak wielką wagę przykładamy do wyjątkowej jakości naszych zabawek, gier oraz mebli.
Bardzo zależy nam na naszym miejscu produkcji w Niemczech, w Bad Rodach. Dokładamy wszelkich starań, by stwarzać nowe miejsca pracy oraz chronić już istniejące.

Uważamy, że nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu bez stałej misji, jaką jest innowacyjność. Dzięki temu każdego roku możemy zaprezentować wiele nowości dla młodszych i starszych dzieci.

Kierownictwo firmy Haba to ludzie świadomi odpowiedzialności za przyrodę, co znajduje odzwierciedlenie w ich ekologicznej postawie, użyciu materiałów oraz energii, jak również ochronie środowiska naturalnego.

[Źródło: www.haba.de – Tłumaczenie © I.Dyląg Allegro Sp.j. – Tekst chroniony prawem autorskim, nie może być kopiowany]