8 aplikacji i urządzeń, które ułatwiają rodzicom życie

Wraz z pojawieniem się na świecie potomka, pojawia się też wiele pytań, wątpliwości, czy problemów. Trudno już wyobrazić sobie życie bez wyszukiwarki internetowej i wpisywanych pytań o kolkę, pierwsze ząbki, naukę chodzenia, jeżdżenia na rowerze, logopedę i tak dalej, i tak dalej… Nie zapominajmy przy tym, że możemy na co dzień ułatwiać sobie życie korzystając z aplikacji internetowych, które choć nie są niezbędne, to bywają szalenie pomocne. Podobnie jest z nowoczesnymi urządzeniami, które ułatwiają codzienną egzystencję. Tak, nasze babki nie miały ich i sobie jakoś radziły, jednak zostawmy ten argument i spróbujmy skorzystać ze zdobyczy techniki. Z pomocą przychodzi m.in. serwis parents.com, gdzie znaleźliśmy kilka interesujących podpowiedzi. Jednak na naszym rynku również powstały ciekawe rozwiązania.

Artkive – jakie to wspaniałe, że ktoś wpadł na tak prosty pomysł. Artkive to aplikacja, za pomocą której zdigitalizujemy wszystkie prace plastyczne naszych dzieci, a jeśli zechcemy, to również wydrukujemy w formie fotoalbumu. Aplikację docenią rodzice maluchów, które uwielbiają rysować i malować i tworzą ogromne ilości malunków, których oczywiście za nic w świecie NIE MOŻNA WYRZUCIĆ. Z Artkive również bez problemu pokażemy rodzinie i znajomym jakie dzieła stworzyła nasza pociecha.

Babybrezza – nocne wstawanie i przygotowywanie mleka modyfikowanego dla niemowlaka nie jest ulubioną czynnością większości rodziców. Odmierzanie proszku, wody, podgrzewanie, studzenie… A to wszystko w środku nocy. Babybrezza ułatwia temat i daje możliwość przygotowania butelki z mlekiem za pomocą wciśnięcia jednego guzika na urządzeniu.

Circle Disneya – jest to aplikacja, którą naszym zdaniem powinien mieć każdy rodzic. Za jej pomocą uzyskujemy dostęp do wszystkich urządzeń w domu, które mają wi-fi. Daje to możliwość nałożenia ograniczeń w korzystaniu z telefonu, tabletu bądź komputera. Można również zablokować określone adresy www, czy dostęp do internetu. Warto uczyć dzieci rozsądnego korzystania ze sprzętu elektronicznego, ale przy tym mieć nad tym kontrolę.

SNOO – to łóżeczko dla niemowląt to produkt z wyższej półki, jednak nadal pożądany przez wielu rodziców. Kiedy dziecko płacze, łóżeczko dostosowuje ruch (lulanie) u dźwięk (szum) do jego intensywności. Pomaga to maluszkowi zasnąć, dzięki czemu rodzice nie muszą zrywać się z łóżka przy okazji każdego szmeru i zakwilenia.

Waze – wiele jest aplikacji, które ułatwiają poruszanie się po mieście, jednak ta z pewnością jest godna polecenia. Pokazuje korki, prace drogowe i czasowo zamknięte ulice. Aktualne informacje i przejrzyste rozwiązanie graficzne to coś, czego potrzebuje wiecznie spieszący się gdzieś rodzic, który chce jak najmniej czasu spędzić w samochodzie, wożąc dzieci do szkoły, przedszkola, na zajęcia, do domu itd…

Willow Breast Pump – to produkt, który ma dopiero pojawić się na rynku, jednak polecamy go z całego serca mamom, które są zmęczone korzystaniem z klasycznego laktatora. Willow jest dyskretny, ponieważ można wsunąć go do biustonosza. Ma intuicyjnie obsługiwane przyciski oraz aplikację do sterowania i zapisywania danych. Kiedy pokarm jest ściągany do pojemników, mama może robić to, na co ma ochotę, może to być gotowanie obiadu, praca zawodowa, odpoczynek bądź też czas spędzany z dzieckiem.

Sound Sleeper – to aplikacja, którą docenią osoby, które nie mogą pozwolić sobie na zakup łóżeczka, które usypia malucha. Są w niej nagrane dźwięki, które sprzyjają zasypianiu. To m.in. szum wiatraka, fal bądź odgłosy, jakie dzidziuś słyszał będąc w łonie matki.

Dziennik Maluszka – to propozycja od Nivea. Zapisujemy w niej pory spania, karmienia i przewijania. Są tu informacje odnośnie rozwoju malucha, obowiązkowych badań i szczepień. Poza tym znajdziemy tam wiele cennych porad oraz miejsce, gdzie stworzymy własne notatki.